Mobil Uyumlu Gelişmiş ilan Scriptleri

2017-09-29 09:54:22

Eğer bir ilan scripti satın alacaksanız mobil uyumlu ilan scripti almak sitenizin tasarımı ve şıklığı açısından oldukça iyi olacağı gibi aynı zamanda satışlarınızda ve ziyaretçi sayınızda da ciddi bir artış göreceksiniz. Çünkü ziyaretçiler, siteniz mobil uyumlu olmadığı zaman kolaylıkla işlem yapamadığı için sitenizde mobil ziyaretçi kitlesi oldukça az olur.

 

Bu nedenle de mobil uyumlu bir ilan scripti seçmekte fayda var. Scriptinizi satın aldıktan sonra sisteminize göre mobil uyumluluk özelliği yaptırabilirsiniz ancak sitenin kodlama türü baştan aşağı değişeceği için ödemeniz gereken ücret de epey bir artacaktır. Bu yüzden geleceği düşünerek şimdiden alacağınız ilan scriptinin tüm mobil ve tablet sürümleri için uyumluluğunu mutlaka kontrol edin.

 

Mobil uyum, responsive adı verilen ve ekran boyutuna göre otomatik bir şekil alan tasarım ve yazılım türüdür. Bu sayede sitenize ne tür ziyaretçi giriş yaparsa yapsın, cihazının türüne göre otomatik olarak kendisine uygun olan tasarım ve yazılım ile karşılaşır. Bu sayede de sitenizdeki ilan işlemlerini daha kolaylıkla takip edebileceği gibi ilan ekleme ve ilan okuma gibi fonksiyonlar da kolaylaşır. Sitenizin mobil uyumluluk özelliğinin, sitedeki mevcut yazılımın geliştiricisi tarafından yapılması da oldukça büyük önem arz etmektedir. Çünkü sitedeki yazılımın detaylarına hakim olan bir kişi, ayrıca sistemi de tanıdığı için gereken işlemleri çok daha kısa süre içerisinde daha uygun fiyat karşılığında tamamlayabilir.

 

Sitenizin sadece 1-2 cihaz için uyumlu olması da ne yazık ki yeterli değildir. Eğer siteniz tüm cihazlar ile uyumluysa sitenize giren kişi ne tür bir cihaz kullanırsa kullansın, cihazına uygun bir boyutta sitenizi görüntüleyebilecektir. Ayrıca mobil uyumlu bir ilan sisteminin açılış hızı da, mobil uyumsuz bir siteye göre oldukça iyidir. Çünkü mobil için optimize edilmiş dosyaların boyutları, normal boyutlara göre oldukça küçük olduğu için sitedeki dosyaların indirme süreci de daha kısa sürecektir. Bu durum, size kısa bir vadede pek de bir şey kazandırmasa da ilerleyen zamanlarda bu faktör sayesinde siteniz arama motorlarında yükselecek, daha fazla müşteri kitlesine sahip olacaksınız.