ilan Sistemlerinde Sms Bildirimleri Neye Yarar

2017-09-29 09:54:22

İlan sistemlerinde bulunan çeşitli eklentiler, müşterilere kolaylık sağladığı için pek çok müşteri, bu şekilde daha fazla yardımcı eklenti bulunan ilan sitelerini kullanmayı tercih etmektelerdir. Bu yüzden de bir ilan sistemi yöneticisi olarak kurmak istediğiniz ilan sitesinde daha fazla ekstra eklenti olmasına özen göstermelisiniz.

 

Alıcı ve satıcılar tarafından en çok aranan özelliklerden birisi de SMS bildirim özelliğidir. Genelde alıcı veya satıcılar, ilanlarını siteye ekledikten sonra siteye sadece 1-2 gün aralıklarla bakar ki müşterinin ne zaman iletişime geçeceği de belli olmadığı için iki taraf için de bu süre zaman kaybı olarak işlemektedir. Hatta bu sebepten dolayı zaman zaman ticaretler dahi gerçekleşemez. Bu yüzden SMS bildirimi eklentisi sayesinde, kullanıcının profili ile ilgili yaşanan herhangi bir gelişmede kullanıcının sisteme kayıtlı cep telefonuna kısa mesaj gönderilmektedir. Bu sayede de ilanına teklif gelen bir satıcı, teklif gelir gelmez cep telefonuna kısa mesaj ulaştığı için direkt olarak sisteme giriş yaparak alıcıyla hızlı bir şekilde iletişime geçecektir.

 

Sisteminizde SMS bildirimi özelliğini aktif bir şekilde kullanabilmek için çeşitli SMS sistemlerinden birisine üye olarak firmanızın adı ile başlık almalısınız. Başlık tahsisi için firma sizden çeşitli belgeler istemektedir. Belgeleri tahsis ettikten sonra kısa bir süre içerisinde SMS sisteminiz aktif olacaktır. Bu süreden sonra sistem tarafından sizinle paylaşılan API aracılığı ile size verilen bilgileri yönetim panelinizdeki API bilgileri bölümüne girerek kullanıcılarınıza SMS ulaştırmaya başlayabilirsiniz. SMS fiyatları oldukça uygundur. Bu yüzden SMS hizmeti sayesinde yapılacak olan ticaretleri göz önünde bulundurarak gönül rahatlığı ile SMS hizmeti satın alabilirsiniz.

 

Pek çok SMS firması, gönderilemeyen SMS'ler ile ilgili size geri kredi ödemesi yapar. Örneğin yanlış veya kullanılmayan bir numaraya, veya kapalı bir telefon numarasına SMS göndermek istediniz. Bu tür durumlarda gönderilemeyen SMS'ler tarafınıza raporlanarak SMS bedelleri sisteme geri ödenir. Bu sayede SMS kredilerinizi daha verimli bir şekilde kullanabilirsiniz. SMS firmalarında üyelik açılmadan önce BBDK tarafından belirlenen konulan kural gereği şahsınıza veya firmanıza ait çeşitli belgeleri kargo aracılığı ile SMS firmanızın adresine göndermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde firmanın sunduğu SMS imkanlarından yararlanamazsınız.