İlan Scripti Kodlanırken Seo İçin Neler Yapılmalı

2017-09-29 09:54:22

Hazırlayacağınız ilan sripcti ile ilgili SEO çalışması da yapmak istiyorsanız, işe ilk baştan yani kodlama aşamasından çalışmalarınıza başlamanız gerekir. Çünkü SEO, sadece hazır bir yazılım üzerinde yapılabilecek bir çalışma değildir.

 

Dosyalarınızın boyutunu optimize etmeniz bile bir SEO çalışmasıdır ki yazılım dosyalarınızı tasarruflu kullanarak pek çok açıdan kazançlı olabilirsiniz. Hazır bir internet sitesine SEO uygulamak teknik bilgi gerektirse de kodlama aşamasında yapılan SEO çalışmasını kodlama bilgileriniz ile yapacaksınız. Çünkü SEO, teknik bilgi ile sitede ek yazılım işlemleri uygulamak değil, mevcut olan kodları ve kaynakları daha tasarruflu ve Google'ın istediği gibi kullanmaktır. Bunun için yapacağınız 1-2 küçük adım ile internet sitenizin yazılımını SEO ile uyumlu hale getirebilirsiniz.

 

Öncelikle şunu da belirtelim bazen sadece yazılımınızın SEO ile uyumlu olması siteniz için yeterli olmayacaktır. Çünkü emin olun ki sektördeki rakipleriniz de daha iyi sıralamalarda olabilmek için gece gündüz SEO çalışmaları yapmaktadır. Bu yüzden de kullandığınız yazılımın SEO uyumlu olması ile üst sıralarda kolay kolay yer alamazsınız. Bunun yanı sıra SEO ile ilgili çalışmalar yapıp SEO uyumlu bir yazılım kullanırsanız üst sıralarda yer almanız mümkün. Tabi sıralamaya, sitenizin çeşitli değerleri de etki edecektir. Uzun lafın kısası, Google sitenizi bir bütün olarak değerlendirdiği için sadece belirli kriterler üzerinde durmayarak sitenizin genel pek çok özelliğini inceleyerek sıralamanıza karar veriyor.

 

İlan scripti kodlarken SEO çalışması yapmak için öncelikle kod yapısını düzenli kullanmanız gerekir. Örneğin 3 satırı boş bırakmak yerine bu boş satırları silerek dahi bir SEO çalışması yapmış olursunuz. Çünkü her bir satır, boyut olarak değerler ifade etmektedir. Dolayısıyla boş satırları silince de bir şekilde dosyanızı optimize etmiş oluyorsunuz. Bu da sizin duyarlı bir geliştirici olduğunuzu ve sitenize özen gösterdiğinizi ifade ettiği için Google arama botları sitenizi daha hızlı indexleyerek arama motorlarındaki rekabete daha hızlı katılmanızı sağlar. Bunun yanı sıra scriptte kullandığınız resimleri de optimize edebilirsiniz. Unutmayın, siteniz ne kadar hızlı açılırsa Google tarafından da o kadar önemsenir.

 

 

 

İlan Yazılım Sorunları Artık Bitiyor!