İlan Scriptinde Sanal POS ve Faydaları

2017-09-29 09:54:22

Bir ilan sisteminde, ticaret işlemlerinin üzerinde en etkili olan faktörlerden birisi de ödeme yöntemleridir. İlan sitenize giriş yapan bir alıcı veya satıcı, sitenizde kullanmak istediği ödeme yöntemini bulamazsa ne yazık ki ticaret gerçekleşemeyeceği için ilan sitenizin ziyaretçiler karşısındaki otoritesi de azalır.

 

Bu yüzden ilanınızın hitap ettiği kitlenin en çok tercih ettiği ödeme yöntemlerini iyi analiz etmelisiniz. Analizleriniz doğrultusunda en çok tercih edilen ödeme yöntemlerini ilan sitenize entegre ederek ticaretlerin verimli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bugün sadece Türkiye'de değil tüm Dünya'da kabul gören ödeme yöntemlerinin başında kredi kartı ile ödeme seçeneği gelmektedir. Bu ödeme yöntemini, ilan sitesine entegre etmek isteyen kişiler mutlaka sanal pos adı verilen sisteme sahip olmalılardır. Saten sanal poslu ilan scripti olan scriptimizi sizler için satışa sunmuştuk.

 

Sanal pos sisteminizin verilerini panele girerek sisteminizin kredi kartı ödemelerini almasını sağlayabilirsiniz. Genelde ilan sitelerinde alıcı ve satıcı grubu, ödemelerin daha kolay ve güvenli olması için sanal pos kullanan ilan sitelerini tercih ederler. Kredi kartı bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girer girmez telefonunuza gelen onay kodu ile birlikte işleminizi güvenli bir şekilde hızlıca tamamlayabilirsiniz. Üstelik ödemelerde kredi kartı ile ödeme yöntemiyle yarışan PayPal'ın da kapanmasıyla birlikte ticaretlerin büyük bir kısmı otomatik olarak sanal pos cihazları üzerinden gerçekleşmeye başladı. Bu nedenle de bir ilan scripti satın alıyorsanız veya yazılımını hazırlıyorsanız mutlaka sanal pos sistemi entegreli olmasına özen gösterin.

 

Sadece sanal pos cihazlarını değil, aynı zamanda farklı ödeme metodlarını da sitenizde aktif halde müşterilerinize sunmanız, sitenizin geleceği ve kullanımı açısından oldukça önemlidir. Çünkü küçük bir kitle de olsa farklı ödeme yöntemleri tercih eden kitle ile mutlaka karşılaşacaksınız. Dolayısıyla farklı ödeme sistemlerinin API'lerini de ilan sitenize kurarak mevcut ilan sisteminiz üzerinden daha fazla kazanç elde edebilir ve daha fazla ticaret işlemine aracı olabilirsiniz. Sisteminizde ne kadar ödeme yöntemi olursa olsun mutlaka yüksek miktardaki ödemelerde kullanıcılarınıza daha güvenli ve kontrollü işlem sunabilmek adına sanal pos ile ödeme yapmalarını önerin.