İlan Scripti Nasıl Olmalıdır?

2017-09-29 09:54:21

Eğer bir ilan sitesi kurmak istiyorsanız bu yazımızı okumadan kesinlikle siteniz ile ilgili adımlar atmaya kalkmayın. Çünkü ilan siteniz için kullanacağınız ilan scripti,sitenizin geleceği açısından oldukça önemlidir.

 

Çünkü sitenizi ziyarete gelen ve ticaret yapmak isteyen ziyaretçileriniz sitenizi ilk olarak arayüzü ile tanıyacak, daha sonra sistemin sağladığı ticaret fonksiyonları sayesinde de güvenilir ticaret yapmanın keyfini çıkaracaklardır.

 

Kullanacağınız ilan scriptinin boyutu, sayfa açılış hızları ve sayfa büyüklükleri, temel olarak ilan scriptinizin sıralamasını etkileyen 1-2 temel faktörden sadece birkaçıdır. Bunun yanı sıra kullanacağınız ilan scripti kesinlikle responsive olarak tasarlanmış, aynı zamanda da responsive olarak kodlanmış olmalıdır. Çünkü bu önemli adımı es geçerseniz, projenizin gelecek zamanlardaki aşamalarında sorun yaşayabilir, projenizde yapmak istediğiniz değişiklikleri yapamayabilirsiniz.

 

Seçmiş olduğunuz ilan scripti, kesinlikle hem satıcının hem de alıcının haklarını koruyan özel bir ödeme yöntemi içermelidir. “Get" adı verilen ödeme yöntemi sayesinde öncelikle alıcının ödemesi alıcıdan alınarak sistem havuzunda bekletilir. Daha sonra satıcının alıcıya ürün teslimatını yapması gerekir.

 

Ürün teslimatı gerçekleştiği zaman da otomatik olarak sistemin havuzunda bulunan ödeme, satıcının hesabına tanımlanarak ticaret işlemi güvenli bir şekilde tamamlanmış olur.

 

Dolayısıyla get sistemli ilan scripti seçmeniz, ilan sitenizin güvenilirliği açısından oldukça önemli bir rol oynamaktadır. Sonyazilim.net olarak da ticaretlerin güvenliğine oldukça fazla derecede önem verdiğimiz için sizlere sunduğumuz ilk ilan scripti yazılımında get sistemine yer vererek güvenli ticaretlerin önünü açmayı hedefledik.

 

Bunun yanı sıra sistem aracılığıyla alışveriş yapmak isteyen kullanıcıların alışverişlerini daha kolay ve daha hızlı bir şekilde tamamlayabilmeleri için sanal poslu ilan scripti kullanmanızda büyük yarar var.

 

Çünkü bildiğiniz gibi bankalar arası EFT ve havale işlemlerinde mesai saatleri dışında ödeme aktarımı yapılamayabiliyor. Oysa ki güvenilir ve başarılı bir ilan sitesi, zamana aldırış etmeden 7 gün 24 saat boyunca müşterilerine sınırsız bir ticaret deneyimi sunmalıdır. Bunun yanı sıra tek ödeme sistemi ile çalışmak istemezseniz fonksiyonel olarak farklı ödeme yöntemlerini de ilan sitenize ekleyerek kullanıcılarınızın daha fazla ödeme sistemi ile işlem yapmasına imkan tanıyabilirsiniz.

 

Diğer konularımıza göz atmayı unutmayın,

 

İlan Yazılım Sorunları Artık Bitiyor!

 

İlan Scripti Alıp Neden İlan Sitesi Açmalıyım

 

İlan Sitesi Açarken Alan Adı Seçimi