İlan Sitesi Açarken Alan Adı Seçimi

2017-09-29 09:54:21

Eğer bir ilan sitesi açmayı düşünüyorsanız mutlaka seçmiş olduğunuz alan adı da projenizin geleceği açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Sonuçta seçecek olduğunuz alan adı sizin markanız olacak, müşterilerinizin aklında alan adınız ile kalacaksınız.

 

İlan scriptimiz ile hazırlayacağınız ilan siteniz sadece belirli bir konu üzerinde ilerleyeceği gibi daha geniş ilan sistemi de kurabileceğiniz göz önünde bulundurularak kullanıcılarınıza sunacağınız hizmeti anlatan ve tercihen bir kelimelik markalaşabilecek bir alan adı seçmenizin firmanızın geleceğine yönelik yararları kesinlikle tartışılamayacak kadar fazladır.

 

Özellikle bir ziyaretçinizin yeniden ilan sitenize girişini sağlayarak yenilenen ziyaretçi kitlenizin artmasını sağlayabilir, bu sayede daha kalıcı ve ticaret açısından da daha verimli bir kitle elde edebilirsiniz.

 

Alan adınızın doğru seçilmesi kadar kullanmış olduğunuz ilan sistemi de oldukça büyük önem taşımaktadır. Özellikle sonyazilim.net olarak satışa sunduğumu mobil uyumlu ilan scripti, tüm arama motorları ile uyumlu olduğu için arama motorlarında seçtiğiniz alan adında çok daha büyük bir hızla ilerleyecek, bu sayede de daha geniş bir ziyaretçi kitlesine daha kısa bir sürede ulaşacaksınız.

 

Eğer arama motorları ile uyumlu bir alan adı seçmek istiyorsanız mutlaka alan adınız “ilan" keywordünü içermelidir. Bu durum, yine de ilan sitenizde mutlaka bu keywordü kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Eğer yapacağınız SEO ve pazarlama çalışmalarına güveniyorsanız “ilan" keywordü içermeyen markalaşmaya müsait bir alan adı ile de ilan çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

 

Arama motorları üzerinde bir etkisi olmasa da kısa ve öz alan adları her zaman tercih edilmektedir. Uzun alan adları kullanıcıların hafızasında kalmadığı için yinelenen ziyaretçi sayınız oldukça az olacaktır ki istikrar gerektiren bir projede bu durum kesinlikle kabul edilemez.

 

Yine alan adınızın güvenilirliğini anlatan DA ve PA değerleri de yüksek olmalıdır ki internet siteniz arama sonuçlarında daha iyi sıralamalarda yer alsın.

 

Bunun için Get sistemli ilan scriptimizi satışa sunduk. Satıştaki ilan scripti ile ödemeler çok daha güvenilir bir şekilde işlediği için sisteminizden hem alıcı, hem satıcı memnun kalacak, bu da DA ve PA değerlerinizin artmasında önemli rol oynayacaktır.

 

Diğer konularımıza göz atmayı unutmayın,

 

İlan Yazılım Sorunları Artık Bitiyor!

 

İlan Scripti Alıp Neden İlan Sitesi Açmalıyım